Nezaželena pošta: dejstva, ki jih je dobro poznati
| Članek je bil prebran 629 krat.
Slabo!Zadostno!Dobro!Prav dobro!Odlično!

Ali se lahko ognemo nezaželeni pošti ali je to nemogoče? Kaj je dobro vedeti o nezaželeni pošti ali ‘spam’ pošti, boste prebrali v prispevku.

Najbrž imamo vsi podobno težavo. Zjutraj, ko odpremo elektronsko pošto, se poleg pomembnih sporočil pojavi še kup nezaželene pošte. Že iz naslova je razvidno, da nam nekdo želi nekaj prodati ali nas prepričati o neki zadevi. Med ostalo pošto pa se mnogokrat pojavi tudi nezaželena pošta, ki prihaja iz tujine.

Kaj prinaša nezaželena pošta?

Nezaželena pošta je pogosto poslana na več e- naslovov hkrati, pogosto vsebuje oglaševalsko vsebino, nagovarja nas k nakupu določenega izdelka. Kljub temu, da je ne želimo prejemati, niti nimamo namena kar koli kupiti, pa neželena pošta še kar prihaja.

Med nezaželeno pošto pa se najdejo tudi sporočila, ki vsebujejo kodo ali vsebino, katera lahko povzroči, da smo kaj hitro žrtev spletne prevare.

Nezaželeno pošto najdemo tudi drugje

Največkrat nezaželena pošta še vedno prispe na naše elektronske naslove, pojavlja pa se tudi drugje. Opazimo jo lahko med SMS sporočili na naših mobilnih telefonih, vse večkrat pa je nezaželena pošta opažena tudi na priljubljenih družbenih omrežjih.

Kako se zaščititi pred nezaželeno pošto?

Če smo prejeli nezaželeno pošto in je to razvidno že iz naslova, je ne odpiramo. Najbolj pametno bo, če jo kar takoj izbrišemo.

Nekaj uporabnih nasvetov, kako se zaščititi pred nezaželeno pošto, smo našli tudi na spletnem portalu Varni na internetu:

© 02. 05. 2024 - Gramiz. Oglaševanje.